Největší svátek pro všechny milovníky CrossFitu, CrossFit Games, je opět tady! V letošním roce hry odstartovaly ve čtvrtek 3.8., a budou trvat až do neděle 6.8.2017, kdy se můžeme těšit na jistě velkolepé finále. Co si Dave Castro a jeho tým na atlety v průběhu her připravil, je zatím otázkou. Ovšem v každém roce se zde objevují nové cviky a disciplíny, které prověří všestrannost jednotlivých atletů.

Jaké jsou výsledky po prvním dni her a kdo je letos favoritem?

Kdo je v letošním roce favoritem je poměrně jasné – v mužské kategorii se nejčastěji mluví o Mathew Fraserovi, který v loňském roce bezkonkurenčně vyhrál a také v letošním roce začal velmi dobře. Po prvním dni si suverénně brání první příčku a vypadá to, že je velmi dobře připraven a hodlá svou pozici šampióna obhájit. Druhou pozici v mužské kategorii zatím obsazuje Jonne Koski a třetí Ricky Garad.

ženské kategorii to tak jednoznačné není. Loňská šampiónka Katrin Tanja Davidsdottir je po prvním dni až na 8. pozici a první příčku si zatím hlídá Tia-Claire Toomey, která skončila v loňském roce na druhém místě (ovšem s velmi těsným bodovým rozdílem za Katrin). Je možné, že v letošním roce uvidíme na Tiu na stupních vítězů znovu, ovšem již v pozici celkové šampiónky. Zatím ukazuje vynikající formu. Na druhém místě je aktuálně Samantha Briggs a na třetí příčce je po prvním dni Jamie Green.

kategorii týmů je fanoušky z celého světa pozorně sledován zejména tým CrossFit Mayhem, v němž závodí několikanásobný šampión a doslova legenda crossfitu Rich Fronning. Jeho tým v loňském roce zvítězil a v tom letošním si prozatím drží druhou příčku. Na prvním místě je prozatím tým CrossFit Invictus a na třetí příčce tým CrossFit Fort Vancouver.

Také Slovensko má své želízko v ohni

V letošním roce je sledování CrossFit Games pro mnohé atlety a fanoušky crossfitu z Česka a Slovenska ještě mnohem emotivnější a napínavější, protože v letošním roce se 14ti leté dívence podařilo něco, o čem mnozí crossfiteři je sní. Kvalifikovala se a v současné době závodí na CrossFit Games spolu se všemi světovými hvězdami! Jedná se o Ninu Ladvenickou, neuvěřitelně talentovanou mladou atletku, která svými výkony překonává mnohé atletky elitních kategorií v Česku i na Slovensku a má před sebou zářnou budoucnost.

Přestože se Nině první workout nepodařil asi úplně dle jejich představ (obsadila 19. místo), hned v následujícím workoutu zabojovala a obsadila 4. příčku! Takže průběžně 12. místo v kategorii 14-15 a věříme, že si v následujících dnech ještě polepší.