ultimatesports_goretex_2.jpgGORE-TEX je značka známá zejména svými nepromokavými materiály, které se používají na výrobu bot, ale také bund, mikin, nebo třeba kalhot. Jedná se o ideální vybavení pro chladných a deštivých podmínek, které vás mohou zastihnout v přírodě během podzimu, zimy, ale také na jaře, kdy je počasí velmi nevyzpytatelné a efektivní ochrana před mokrem a větrem se rozhodně hodí.

Na funkční oblečení do nepříznivého počasí se zaměřuje také značka Under Armour, která je známá svými inovativními technologiemi, z nichž nejnovější je například technologie Storm určená právě do deštivých a větrných dnů. V kombinaci s materiály GORE-TEX pak vzniká opravdu špičkový produkt, který vám poskytne 100% ochranu před promočením i před nárazy větru. Budete tedy v suchu a teple i za maximálně nepříznivých podmínek.

Jak GORE-TEX funguje?

Goretexové materiály jsou složeny z úzké membrány s póry (cca 1,4 miliardy pórů na cm2), která je vložena mezi další vrstvy textilií. Velmi často je zde používán polyester nebo nylon a každá vrstva dává výslednému produktu určitou vlastnost. GORE-TEXová membrána je designována tak, aby byly její póry menší, než kapka vody (přibližně 20 000x menší), což zajišťuje, že voda ve formě kapaliny neprojde dovnitř materiálu. Zároveň jsou ovšem póry dostatečně velké, aby mohly procházet molekuly vodní páry (velikost těchto molekul je cca 700x menší, než velikost póru membrány), díky čemuž je materiál neuvěřitelně prodyšný a udrží vás v suchu i při náročné fyzické aktivitě.

Membrána je pak obklopena dvojí ochrannou vrstvou, na níž navazuje z vnitřní strany měkká vrstva, která je příjemná pro kůži, zatímco na vnější straně se jedná o vrstvu se zesílenou odolností vůči mechanickému poškození a větru.

Kolekce Under Armour – GORE-TEX

Kolekce značky Under Armour vybavená materiály GORE-TEX nabízí kompletní vybavení pro různé druhy sportů. Naleznete zde boty, bundy, mikiny, kalhoty, ale také rukavice nebo čepice vhodné pro horskou turistiku, běh, golf, rybaření i zimní sporty a zahrnuje nejen oblečení pro muže, ale i pro ženy.